Bd. Energeticienilor, 13/15, Bucuresti +4021.346.60.30, +40726.37.57.77, +40723 51 51 86 office@netinstal.ro

Echipamente pasive fibra optica Nexans

Echipamente fibra optica Nexans LANmark - OF

Gama completa de echipamente pasive pentru retele structurate

Gama completa de cabluri fibra optica pentru retele structurate: 

 

Tip fibra optica:
  – multimode OM1
 – multimode OM2
 – multimode OM3
 – multimode OM4

 

Tip manta
 – PE
 – PUR
 – LSZH

 

Destinatie
 – interior
 – exterior
 – interior/exterior
 – pentru aplicatii industriale

 

Versiune fibra: 

OM 1 

 – 2×62.5/125
 – 4×62.5/125
 – 6×62.5/125
 – 12×62.5/125
 – 24×62.5/125
 – 72×62.5/125
 – 96×62.5/125

 OM 2, OM 3, OM4

 – 2×50/125
 – 4×50/125
 – 6×50/125
 – 8×50/125
 – 12×50/125
 – 24×50/125
 – 48×50/125
 – 96×50/125

 

Model fibra
 – Loose Tube
 – Tight Buffered
 – Micro Bundle
 – Zip
 – Tight Buffered Waterproof

 

Protectia cablului:
 – armatura metalica
 – armatura dielectrica

Gama completa de cabluri fibra optica singlemode pentru retele structurate:

 

Tip fibra optica:
 – singlemode OS2

Tip manta
 – PE
 – LSZH

 

Destinatie
 – interior
 – exterior
 – interior/exterior

 

Versiune fibra:

OS2

 – 2×9/125
 – 4×9/125
 – 6×9/125
 – 12×9/125
 – 24×9/125
 – 48×9/125
 – 8×9/125
 – 72×9/125
 – 96×9/125

 

Model fibra
 – Loose Tube
 – Multitube
 – Tight Buffered
 – Micro Bundle
 – Zip
 – Tight Buffered Waterproof

In aceasta categorie sunt inclusi adaptorii de fibra optica Nexans din gama LANmark-OF

 

Tip fibra

  • singlemode
  • multimode

Tip adaptor fibra optica

  • LC-LC duplex
  • SC-SC simplex
  • SC-SC duplex
  • MT-RJ
  • SC/APC-SC/APC duplex
  • LC/APC-LC/APC duplex
  • LC-LC quad
  • ST-ST simplex
  • MTRJ-MTRJ duplex

Gama adaptori FO

  • Nexans standard
  • Nexans snap-in LANmark-OF

In aceasta categorie sunt inclusi conectorii de fibra optica Nexans din gama LANmark-OF

 

Tip fibra

  • singlemode
  • multimode

Tip conector fibra optica

  • ST
  • SC
  • LC
  • FC
  • MU
  • SC/APC- simplu
  • SC/APC- dublu
  • FC/APC-simplu

Modalitatea de conectare

  • Anaerobic
  • Hotmelt
  • NPC – no polish conector

In aceasta categorie sunt incluse cutiile de distributie pentru fibra optica Nexans din gama LANmark-OF

Echipare

  • neechipate

Numar conectori

  • 12 conectori

Numar adaptori

  • 6 adaptori
  • 12 adaptori

Model adaptor

  • simplex/duplex

Tip fibra 

  • singlemode
  • mulltimode

Tip adaptori cutie distributie FO

  • snap-in

Patchpanel-uri cu sina Nexans din gama LANmark-OF  si Essential au configuratii  de 12, 24 sau 48 de adaptori, pentru rack-uri de 19″. Acestea pot fi neechipate sau echipate. 

 

Culoare

  • alb 
  • negru

 Numar adaptori

  • 12 adaptori 
  • 24 adaptori 
  • 48 adaptori 

Model adaptor

  • simplex 
  • duplex 
  • simplex/duplex 

Tip fibra

  • singlemode 
  • multimode 

Tip echipare patch panel

  • neechipat 
  • echipat doar cu adaptori 

Tip adaptori patch panel

  • SC 
  • ST 
  • LC 
  • snap-in

 

Patchpanel-uri de mare densitate, unghiulare  Nexans din gama LANmark-OF au configuratii de 24 sau 48 de adaptori duplex, respectiv 48 si 96 conexiuni, pentru rack-uri de 19″. Acestea sunt echipate cu adaptori.

Culoare

  • negru

 Numar adaptori

  • 24 adaptori 
  • 48 adaptori 

Model adaptori

  • duplex

Tip fibra

  • singlemode 
  • multimode 

Tip echipare patch panel

  • echipat cu adaptori 

Tip adaptori patch panel

  • LC duplex

 

Patchcord-urile de fibra optica Nexans LANmark-FO sunt utilizate pentru a realiza legatura intre echipamentul activ (mediaconvertor) si portul din patch panel sau echipamentul activ( switch, router) In functie de link-ul folosit pot fi simlex (cu o fibra)  sau duplex (cu 2 fibre), singlemode sau multimode. In functie de gradul de polisare pot fi: PC (polish connector), UPC ( ultra polish connector) sau APC ( angled polish conector)

Culoare

  • portocaliu
  • albastru
  • galben

Tip manta

  • LSZH

Tip fibra

  • singlemode OS2
  • multimode OM1
  • multimode OM2
  • multimode OM3
  • multimode OM4
  • High Density Slimflex OM4

Lungime patch cord

  • 1 m
  • 2 m
  • 3 m
  • 5 m
  • 10 m

Tip conectori patchcord

  • 2xSC – 2xSC
  • 2xST – 2xST
  • 2xSC – 2xST
  • 2xLC – 2xSC
  • 2xLC – 2xST
  • 2xLC – 2xLC
  • LC/UPC-LC/UPC 

Tip patch cord fibra

  • Simplex (cu o singura fibra)
  • Duplex( cu doua fibre )

Pigtail-urile reprezinta o solutie de terminare a unui link de fibra. Lipirea pigtail-ului de capatul fibrei se face prin fuziune

 

Tip manta

  • LSZH

Tip fibra

  • singlemode OS2
  • multimode OM1
  • multimode OM3
  • multimode OM4
  • multimode OM2/OM3

Lungime pigtail

  • 1 m

Tip conector fibra optica

  • MTRJ
  • ST
  • SC
  • LC
  • SC/APC
  • LC/APC

Prizele FO reprezinta o solutie de terminare a unui link de fibra. Lipirea pigtail-ului de capatul fibrei se face prin fuziune

Echipare

  • echipate
  • neechipate

Tip fibra

  • multimode
  • singlemode

Tip adaptori

  • SC
  • 2 adaptori „Snap-in”

Din aceasta categorie fac parte urmatoarele:

  • Trusa pentru sudura conectori „hot melt” de fibra optica – kit de baza –  N102.114
  • Trusa pentru sudura conector „anaerobic” de fibra optica multimode si singlemode – kit de baza – N102.230
  • Adeziv si activator pentru conector „anaerobic” – N102.221
  • Hartie polisat de 0.3 microni, pentru trusa sudura conectori „anaerobic”, set 50 bucati- N102.228
  • Hartie polisat de 1 micron, pentru trusa sudura conectori „anaerobic”, set 50 bucati- N102.226
  • Servetele speciale trusa sudura…
    Servetele speciale pentru trusa sudura conectori „anaerobic”, set 100 bucati -N102.226
  • Seringi pentru trusa sudura conectori „anaerobic” – Seringi pentru trusa sudura conectori „anaerobic”
  • Hartie polisat pentru trusa sudura conectori „anaerobic” – 3 microni – N102.223
  • Hartie polisat de 12 microni, pentru trusa sudura conectori „anaerobic”, set 50 bucati- N102.224

Această solutie permite implementarea rapidă a reţelei şi elimină cerintele de pregatire de specialitate, consumabile si scule de conectare. Fiecare ansamblu este dezvoltat si fabricat de inginerii cu specializare in fibra optica, la cerinţele individuale ale clientului: lungimea cablului, tipul de conector, numarul de fibre.

 

Sistemul este alcatuit din 3 parti:

  • cablul FO preconectat 
  • modulul MPO
  • patch panel-ul modular

Culoare

  • negru

 Numar adaptori

  • 12 adaptori 
  • 24 adaptori 
  • 48 adaptori 

Tip adaptori

  • 12 adaptori LC duplex
  • 6 adaptori LC duplex
  • 12 x LC, MM, duplex
  • 6x adaptori MPO

Tip fibra

  • singlemode 
  • multimode 

Echipamente fibra optica Nexans Opticable

Una din cele mai vandute game complete de echipamente pasive pentru retele structurate

Cabluri fibra optica  multimode pentru retele structurate: 

 

Tip fibra optica:

  •  multimode OM3
  •  multimode OM4 

Tip manta

  • LSZH

 Destinatie

  •   interior/exterior

Tip fibra-  OM 2, OM3

  • 4×50/125
  • 6×50/125
  • 12×50/125
  • 24×50/125

Model fibra
 – Loose Tube
 – Tight Buffered

 Armatura

  • armatura metalica

Gama completa de cabluri fibra optica singlemode pentru retele structurate:

 

Tip fibra optica:
 – singlemode OS2

Tip manta
 – PE
 – LSZH

 

Destinatie
 – interior
 – exterior
 – interior/exterior

 

Versiune fibra:

OS2

 – 2×9/125
 – 4×9/125
 – 6×9/125
 – 12×9/125
 – 24×9/125
 – 48×9/125
 – 8×9/125
 – 72×9/125
 – 96×9/125

 

Model fibra
 – Loose Tube
 – Multitube
 – Tight Buffered
 – Micro Bundle
 – Zip
 – Tight Buffered Waterproof

Pentru preturi si stocuri, va rugam sa accesati LanShop